Autorką oficjalnego logo Blind Football Poland jest Sylwia Królik. Grafika przedstawia zawodnika uchwyconego od pasa w górę. Jest odchylony w tył, oczy przesłonięte ma biało-czerwoną wstęgą o poszarpanych brzegach. Postać skierowana jest twarzą w lewą stronę. Na wysokości głowy, z lewej strony, widoczna jest zawieszona w powietrzu piłka. Postać wydaje się szykować do przyjęcia jej na klatkę piersiową. Pod grafiką widnieje napis „Blind Football Poland.
Informacja
Portal aktualizowany jest na bierząco. Niebawem pojawią się tu kolejne istotne informacje przybliżające historię i specyfikę dyscypliny, a także najnowsze wieści z polskiego podwórka.
Początków blind footballu w Biało-Czerwonym wydaniu poszukiwać należy mniej więcej w latach 2008-2012. W tym bowiem okresie w Krakowie i we Wrocławiu podjęte zostały pierwsze nieśmiałe starania związane z popularyzacją tej dyscypliny w Polsce. Dwa niezależnie funkcjonujące od siebie ośrodki w 2015 roku połączyły swe siły, aby jako reprezentacja narodowa udać się na Mistrzostwa Europy do Hereford. Zebrane w Anglii doświadczenie pozwoliło na zintensyfikowanie działań w Polsce, jednak przez kolejne lata na blind football owej mapie naszego kraju widniały zaledwie dwa punkty, w których uprawiano futbol osób niewidomych, a reprezentacja – po nieudanej przygodzie na ME – podjęła próbę reaktywacji dopiero w 2018 roku, która niestety zakończyła się niepowodzeniem.
W 2021 roku temat kadrowego projektu podjęty został trzeci raz – tym razem jednak do pracy zabrano się od podstaw, a za cel nadrzędny w długoterminowym planie rozwoju obrano sukcesywny progres, a nie wyniki. Podejście to pozwoliło na progres w niezwykle krótkim czasie o zasięgu wielopłaszczyznowym. Udział w ME II Dywizji w 2021 roku, zajęcie 7 lokaty w ME I Dywizji w 2022 roku, wywalczenie brązu podczas Pucharu Interkontynentalnego w 2023 roku.
Równolegle na blind football owej mapie Polski zaczęły pojawiać się kolejne punkty, w których można usłyszeć charakterystyczny grzechot piłek. Do Wrocławia i Krakowa dołączył Poznań, Zabrze, Bielsko-Biała, a to nie koniec bowiem już teraz trwają prace nad uruchomieniem sekcji w Warszawie czy Łodzi.
Chcecie poznać dalszą historię futbolu osób niewidomych w Biało-Czerwonym wydaniu? Doskonale trafiliście! Witamy na BlindFootball.pl – portalu prowadzonym przez pasjonatów, których największym marzeniem jest grać w piłkę mimo swej niepełnosprawności. Zachęcamy do pozostania z nami i śledzenia naszych poczynań w wydaniu reprezentacyjnym oraz klubowym, bowiem tylko tutaj zdołacie poznać kolejne rozdziały z grzechoczącymi futbolówkami w rolach głównych.