Brąz w Berlinie!

W dniach 9-10 czerwca reprezentacja narodowa wzięła udział w towarzyskim turnieju w Berlinie, gdzie przyszło jej powalczyć z ekipami Niemiec, Grecji oraz Maroka. Rozgrywki zaliczyć należy do całkiem udanych, gdyż po dobrej grze nasi reprezentanci wywalczyli brąz.

W meczu z Niemcami gra była zdecydowanie lepsza niż finalny rezultat spotkania, w którym gospodarze wygrali 0:3. Mimo licznych okazji wypracowanych przez naszych graczy nie udało się zdobyć bramki – w końcówce Biało-Czerwoni wywalczyli rzut karny, jednak ten też nie został zamieniony na trafienie.

W starciu z Grekami, którzy w ostatnim czasie mocno dawali się we znaki naszym graczom, padł bezbramkowy remis mimo kilku dobrych okazji ze strony naszych napastników.

Ostatnie starcie, które decydowało o tym, kto zajmie trzecie miejsce w berlińskich rozgrywkach, zakończyło się remisem 1:1. Ekipa z Maroka długo prowadziła 1:0, jednak napór naszej drużyny sprawił, iż obrona musiała się załamać – stało się to za sprawą Junga i skutecznym ataku na minutę przed końcem starcia.

W konkursie rzutów karnych obie szanse ze strony Polski zamienione zostały na trafienia (Ryszka i Krzyszkowski), natomiast decydujący strzał Marokańczyków obronił Bednarkiewicz i to na szyjach naszych zawodników zawisły brązowe medale.